23 Eylül 2023 , Cumartesi

Antistatik Zemin Kaplama

Neden Anti statik zemin Kaplamaları Yapmalıyım?

Zemin kaplama malzemesi seçerken çok dikatli olmalısınız piyasada antistatik pvc zemin kaplama diye normal kondaktif özelliği olmayan homojen pvc kaplamaları elektrostatik özellikli gibi insanlara satan firmalar var bu konuda detaylı bilgiye sahip olana kadar acele karar vermeyin.Bir insanın bile 10.000 volt’tan fazla elektriği vücudunda taşıyabildiğini biliyorsunuzdur. Bu elektrik yükü, özellikle bazı mekanlarda insanlar üzerinde hoş olmayan bir his yaratır.

Bayındırlık Poz No: 25.116/A11

2 mm kalınlıkta PVC esaslı karo yer döşeme kaplaması yapılması (Ameliyathaneler, X-Ray odaları, bilgi işlem ana santral odaları, savunma sanayi üretim ve depolama alanları, elektronik cihazların üretim ve onarım mahallerinde vb.) (Homojen Grup T)

hastane-yer-dosemeleriDuyarlı aletlerede zarar verir. Örneğin, hassas elektronik aletlerin kullanım ömrü azalır, ölçü aletleri yanlış sonuçlar vermeye başlar. Duyarlı mekanlarda bu istenmeyen durumdan kaçınmanın en önemli yolu zeminlerde doğru kaplama sistemini seçmektir. Eğer seçilen kaplama sistemi düşük elektirik direncine sahipse (elektriği kolay iletebilir özellikte ise) istenmeyen akımlar toprağa iletilir. Dolayısıyla ameliyathaneler, labaratuarlar, sistem ve bilgisayar odaları, patlayıcı madde üretim tesisleri, petrokimya endüstrisi, kısaca hassa elektronik aletlerin bulunduğu, kullanıldığı veya üretildiği tüm alanlarda buralara uygun zemin kaplama sisteminin seçilmesi çok önemlidir.

 

Antistatik Zemin Kaplama Çeşitleri, Kondaktif Pvc Zemin Fiyatları, Hastane Yer Döşemeleri, Mineflo Yer Döşemeleri, Röntgen Odası Yer Döşemeleri, Yoğun Bakım Homojen Pvc Zemin Kaplaması, Marley Yer Döşemeleri, Karo Pvc Zemin Kaplaması

Wordpress Tema

Check Also

Tarkett Pvc Zemin Kaplama Fiyatları

Firmamız zemin kaplamaları alanında 40 yılı geride bırakan fransız devi, tarkett ile çalışmaktadır. Yüzlere mimar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir