Halı Çeşitleri Fiyatları

Halı kaplamaları, çok çeşitli renk ve örüntü seçenekleriyle döşemelerde hem görsel hem de dokusal bir yumuşaklık, esneklik ve sıcaklık kazandırır. Halı kaplamlar, bu özellikleri sayesinde sesi emer, darbe gürültüsünü azaltır ve yürümek için rahat ve güvenli bir yüzey oluştururlar. Halı kaplamaların bakımı da oldukça kolaydır.

Halılar genellikle duvardan duvara, tüm döşeme yüzeyini kaplayacak şekilde yerleştirilir. Bitmiş bir döşeme yüzeyi gerektirmeksizin, doğrudan kör döşeme veya altlık sağlayan bir tabaka üzerine yerleştirilebilirler. Mevcut bir zemin üzerine de uygulanabilir.

HALI ÇEŞİTLERİ

halı kaplama fiyatları Püsküllü Halılar : İpliklerin bir iskelet üzerine mekanik yöntemlerle ilmekler halinde dokunması ve bu dokumanın ikinci bir altlığa lateksle yapıştırılması ile elde edilir. Günümüzde üretilen halıların çoğu püsküllüdür.

halı kaplama modelleri Dokuma Halılar : İskeletin ve ipliklerin dokuma tezgahında aynı anda dokunmasıyla elde edilir. Dokuma halılar püsküllü olanlara göre daha dayanıklı ve dengelidir, fakat üretimleri daha pahalıdır.

halı kaplama birim fiyat Örgü Halılar : İskeletin, ilmiklerin ve iplik kümelerinin aynı anda üç grup iğneyle örülmesi ile elde edilir.

döşeme halı çeşitleri Ergitilmiş Halılar : İplik uçlarının ısıtılarak eritilmesi ve alttan başka malzemeler ile desteklenen bir vinil iskelet üzerine yapıştırılması ile elde edilir.

halı kaplama çeşitleri Yoğun Tüylü Halılar : Kısa iplik tellerinin yapıştırıcı kaplı bir iskelet üzerine elektrostatik olarak itilmesi ile elde edilir.

döşeme halı modelleri İğne Delikli Halılar : Halı ipliklerinin polipropilen bir dokuma tabakası içinde, hasır oluşturacak şekilde ileri ve geri doğru dokunmasıyla elde edilir.

HALI DOKULARI

Doku halının renkten sonra gelen en temel görsel özelliğidir. Tüy yapısı, yüksekliği ve halının kesilme şekline bağlı olarak çok çeşitli halı dokuları elde edilebilir. Başlıca üç halı dokusu çeşidi vardır.

ev halı kaplama Kesik Tüylü Doku : Tüylerin her bir ilmeğinin kesilmesi ile elde edilir, düzensiz kaba tüylü dokulardan, kısa ve yoğun kadifemsi dokulara kadar çeşitlilik gösterir.

halı kaplama fiyatları istanbul İlmekli Doku : Tüylerin ilmekli dokunması, püskül haline getirilmesi veya örülmesi ile elde edilir. İlmekli doku, kesik tüylü dokuya göre daha dayanıklı ve bakımı kolaydır, fakat renk ve desen açısından çeşitlilik daha azdır.

halı kaplama istanbul Kesik ve İlmekli Doku : Kesik ve ilmekli tüylerin karışımından oluşan dokular, tamamen ilmekli olanlara göre sıcak bir görünüm sergiler. Bu doku, püsküllü ve dokuma halılarda elde edilir.

HALI TERMİNOLOJİSİ

halı döşeme istanbul Pelüş : Düzgün kesimli tüylerdir, kesilmiş tüy uçları bir bütün oluşturur, yoğun tüylerin sık bir şekilde kesilmesi durumunda yumuşak pelüş olarak adlandırılır.
halı kaplama kadıköy Saksonya Pelüşü : Pelüş ve kaba tüy arasında, daha kalın iplikli bir dokudur.
halı döşeme kadıköy Kıvrımlı : Pelüşe göre daha ağır ve kaba, ipliklerin kıvrımlı bir dokudur.
zemin halı kaplama fiyatları Kaba Tüy : Uzun, kıvrımlı iplikler oldukça dokulu bir yüzey oluşturur.
halı kaplama metrekare fiyatları Düz İlmekler : İlmekli püsküller aynı yüksekliktedir, çok sağlam bir halı yüzeyidir, dokusal çeşitlilik çok azdır.
halı kaplama nasıl yapılır Dişli İlmekler : Doğrultulu, dişli veya oluklu doku oluşturur.
merdivene halı kaplama nasıl yapılır Kısalı Uzunlu İlmekler : İlmekli dokuya farklı boyutlar kazandırır.
halı döşeme şirketleri Çok Katlı İlmekler : Heykelsi örüntüler oluşturulabilir.

halı döşeme firmaları Kesikli ve İlmekli : Kesilmiş ve kesilmemiş ilmekler düzenli bir şekilde değişkenlik gösterir, sadece ilmekli olan dokulara göre daha yumuşak ve sıcaktır, ilmeklerin belirli bir düzende kesilmesiyle simetrik geometrik figürler oluşturulabilir.

HALI KAPLAMA FİYATLARI

Halı kaplama fiyatları kullanılacak ürünlere ve yapılacak uygulamanın özelliğine göre değişiklik göstermektedir. Halı kaplama metrekare fiyatları 10 – 30 TL arasında değişiklik göstermektedir.

ucuz halı, ucuz hali, ucuz halıfleks, ucuz halıser, ucuz yumuşak halı, ucuz yumuşak halı, ucuz kalın halı, ucuz döşemelik halı, ucuz konforlu halılar, ucuz estetik yer döşemeleri, ucuz zemin kaplama, ucuz yer taban kaplama zemin döşeme için bizi arayınız…

her renk, her ağırlıkta, her kalınlıkta halı halıfleks halıser bulunmaktadır, halifeks, yer döşemeleri, halı ser, haliser, seren, serilen hali, halıflex, halı fleks fiyat, haliflex fiyat, Rip Halı Fiyatı, Bukle Halı Fiyatı, Tüylü Halı Fiyatı, Tufting Halı Fiyatı, Jel Taban Halı Fiyatı, Kaymaz Tabanlı Halı Fiyatı, Kaydırmayan Halı Fiyatı, halıser fiyat, her türlü yer kaplaması stoktan hemen teslim bizi arayınız

Wordpress Tema

Check Also

Tarkett Pvc Zemin Kaplama Fiyatları

Firmamız zemin kaplamaları alanında 40 yılı geride bırakan fransız devi, tarkett ile çalışmaktadır. Yüzlere mimar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir