23 Eylül 2023 , Cumartesi

Kauçuk Kaplama Malzemeleri

Kauçuk zemin kaplamaları dünyada yaygın olarak kullanıma başlanması çok eskilere dayanır. Son 10 yıla kadar modern zamanların toplumlarında kauçuk zemin olarak kullanılmasa da alternatif ürünler yardımıyla yaygın olarak kum yığınları ve çimenlik alanlarla kauçuk zeminlerin sağladığı kullanım amaç ve faydaları elde edilmeye çalışılmıştır, ancak kum yığınları ve çimenlik alanlar gerek anti-hijyenik, gerekse istenilen güvenlik düzeyini sağlayamadıkları için yerlerini mecburen en doğru ve en güvenilir çözüm olan kauçuk zemin sistemlerine devretmişlerdir.
Kauçuk (Tartan) Zemin Kaplama Çeşitleri
• Karo Kauçuk “EPDM Karo Kauçuk, SBR Karo Kauçuk”
• Kilit Kauçuk “EPDM Kilit Kauçuk, SBR Kilit Kauçuk”
• Altıgen Kauçuk “EPDM Altıgen Kauçuk, SBR Altıgen Kauçuk”
• Tuğla Kauçuk (Poligon Kauçuk)
• Rulo Kauçuk Zemin Kaplama “SBR Rulo Kauçuk, EPDM Rulo Kauçuk”
• Blok Kauçuk Zemin Kaplama
• Yerinde Dökme Kauçuk
• Hayvan Barınak Zeminleri
Kauçuk Zemin Bakım ve Temizlik
Kauçuk zemin kaplama ürünlerinin (karo kauçuk, rulo kauçuk, altıgen kauçuk, kilit kauçuk, blok kauçuk, dökme kauçuk, poligon kauçuk) temizlikleri çok kolay olup, zahmet ve masraf gerektirmemektedir. Belirli aralıklarla ucuz olarak bildiğimiz sabunlar ve su ile temizliklerinin yapılması kafi gelmektedir. Su olarak, eğer basınçlı su imkânınız varsa ekstra kolaylık sağlayacaktır bu size. Indoor (iç alanlarda) kullanılan doğal kauçuklarda ise nemli paspaslarla ve elektrikli süpürgeler yardımıyla temizliği yapılabilir.

Kauçuk Zemin Kaplama Kullanım Alanları
Kauçuk zemin kaplama kullanım alanları çok geniş olup, çoğunlukla bunlar; çocuk oyun parkları, basketbol, futbol, voleybol spor zeminlerinde, fitness spor salonlarında, toplumumuzun rahatça kullanabildiği açık alan fitness aletlerinin zeminlerinde, yürüyüş yollarında, huzur evlerinde ve yapı sektöründe binaların ısı ve ses yalıtımlarında kullanılmaktadır.

siparis-ver-link-min

Wordpress Tema

Check Also

Tarkett Pvc Zemin Kaplama Fiyatları

Firmamız zemin kaplamaları alanında 40 yılı geride bırakan fransız devi, tarkett ile çalışmaktadır. Yüzlere mimar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir