23 Eylül 2023 , Cumartesi

Kauçuk Zemin Kaplama Malzemeleri

Kauçuk zemin kaplama malzemeleri, estetik görünüş, parlatma bakımı gerektirmeme, aşınmaya karşı yüksek direnç ve kaymaya neden olmama gibi özelliklere sahiptir. Günümüzde kauçuk zeminler dünyanın her yerinde binlerce ticari kuruluşta, eğitim merkezinde, devlet kuruluşunda ve uluslararası kuruluşta kullanılmaktadır. Kauçuk zeminler diğer zeminlere göre daha uzun ömürlüdür, çok daha az bakım ister ve birçok zemin kaplamasına göre daha az kaygandır.

Estetik:

Ticari tesislerde kullanılan iç yüzey materyalleriyle uyum içinde kullanılabilir. Değişik renk kombinasyonları ve logo dizaynları da kauçuk kaplamanın sunduğu diğer alternatiflerdir.

Kaymaya neden olmaz:

Kauçuk karolar yoğun kullanım alanlarında kaymayı engeller ve düşme riskini yoğun kullanım alanlarında azaltır, bu sayede kauçuk döşendiği mekanda yürüme güvenliğinizi sağlar.

Kalıcılık:

Kauçuk zemin kaplamaları yoğun kullanım alanlarında kullanıma dayanıklı şekilde tasarlanmıştır ve genelde 10 yıl olarak müşteriye teslim edilir. Bu zeminlerde oluşacak hafif çizikler, üzerinde yüründükçe kendiliğinden yok olur ve düzelir çünkü kauçuk zeminlerin yoğun bir renk pigmentasyonu vardır. Yoğun kullanım alanlarına döşenen kaucuk-kaplamakauçuk zeminlerin yenilenme gereksinimi yoktur.

Rahatlık ve Gürültüyü emme:

Kauçuk zeminde yürümek diğer zemin kaplamalarında yürümekten daha konforludur. Kauçuk zeminler adımlardan ve tekerlekli aletlerden çıkan gürültüyü en aza indirir.

Bakımı:

Kauçuk zeminlerin cilası malzemenin içine uygulandığı için yüzeyine ayrıca cila uygulayarak bakım yapmak gereksizdir. Bu sayede kauçuk zemin masrafa neden olmaz ve bakımı diğer zeminlere nazaran çok daha kolaydır. Temizliği otomatik veya manuel aletlerle kolayca yapılabilir.

Kullanım alanları:

Kauçuk zemin dünyada yüzlerce stadyumda, spor ve eğlence tesislerinde, okullarda ve üniversitelerde, kamu ve askeri kuruluşlarda, hastanelerde, endüstri tesislerinde, müzelerde, ticari kuruluşlarda, ofislerde, perakende ve ulaşım tesislerine kullanılmaktadır.

Çevre Dostu:

Kauçuğun kullanımı doğal kaynakların korunması adına olumludur. Kauçuk zemin kaplama ürünleri çevreye zarar vermeyen ürünlerdir, kauçuk ürünlerin yapımında kullanılan yüksek kalitedeki bileşenler sayesinde artık maddeler minimuma iner. Herhangi bir sebepten dolayı uygulandığı yerden çıkartılan kauçuk kaplanmalar geri dönüşümlü oldukları için doğaya zarar vermeden kanunların gerektirdiği şekilde ortadan kaldırılabilir. Kauçuk zemin kaplamalarında kanserojen maddeler yoktur. Halojen, formaldehit, asbestos ve CFC gibi zararlı maddeler içermez.

Wordpress Tema

Check Also

Tarkett Pvc Zemin Kaplama Fiyatları

Firmamız zemin kaplamaları alanında 40 yılı geride bırakan fransız devi, tarkett ile çalışmaktadır. Yüzlere mimar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir