19 Şubat 2024 , Pazartesi

pvc zemin kaplama nasıl uygulanır

PVC esnek zemin malzemesi döşenecek zeminin toz, küçük çatlak ve yarıklardan, yağ, boya, gibi kalıntılardan kazınarak ve tozu emen zımpara makinesi ile zımparalanarak tamamen arındırılması, astar uygulaması ile zeminin yapıştırıcıya hazır duruma getirilmesi, yapıştırıcının ince dişli mala ile zemine yayılması, kıvama geldikten sonra PVC malzemenin yapıştırıcı üzerine serilmesi, içindeki hava boşluklarının ovuşturularak çıkartılması, parçalar arasındaki derzlerin derz açma bıçağı ile açılması, açılan derzlere kaynak makinesi yardımı ile sıcak kaynak yapılması ve böylece yekpare bir zemin elde edilmesi.

Öncelikle oda’nın ölçüsünü alalım bu işlemi mezura yardımıyla gerçekleştirelim ve ölçüleri alalım.
PVC’yi olmuş olduğumuz alana yerleştirelim, PVC’yi çok zaman geçirmeden sermemiz gerekmektedir çünkü PVC rulo halinde bekletilirse havanın neminden sertleşebilir.
PVC kesme işlemini şu şekilde yapmamız gerekmektedir odanın içerisine serdikten sonra, fazla kalan kısımları çelik mastar yardımıyla keselim.


Birden fazla PVC parçası olduğunda tutkallama: Eğer, döşeme yapılacak olan odada birden fazla PVC kullanılarak ek yapılacaksa PVC’leri birleşme yerlerinden dışarıya doğru ayıralım, ortaya çıkan zemine tutukalı dökelim ve tırnaklı mala yardımıyla zemine yayalım. 10 dk. bekledikten sonra yaklaşık 2cm. üst üste gelecek şekilde yapıştıralım.Altta kalan havayı almak için tutkal ile yapıştırılmış olan PVC’nin üzerinde çek pası ileri ve geriye doğru hareket ettirelim ki böylece PVC tam anlamıyla oturmuş olsun.Başlangıç olarak bunları yapmanız yeterlidir sizlere zamanlar pvc zemin kaplama hakkında bilgiler vereceğiz.

Wordpress Tema

Check Also

Pvc Zemin Kaplaması Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir